Info Panel
You are here:   Home  /  Geschiedenis van Wiekevorst  /  De laatste grote verbouwing van de kerk

De laatste grote verbouwing van de kerk

We verwijzen opnieuw naar 1757 het jaar waarin de eerste grote vernieuwing werd voltooid van onze parochiekerk. Precies 100 jaar later in 1857 krijgt onze kerk zoals eerder gesteld zijn huidige omvang en uitzicht. Enkel de sacristie aan de noordzijde werd omstreeks 1955 nog met de helft vergroot.

Hieronder twee foto’s van de Sint-Jan De Doperkerk. De linkse van ongeveer 100 jaar geleden toen nog met ommuurd kerkhof en de rechtse  van 2013. Beide foto’s geven een frontaal aanzicht op de westtoren. Het grondplan van de verbouwing van 1857  kan je bekijken op de link van 1757. In 2015 ondergaat de buitenkant een grondige renovatie.

kerk Wiekevorst              frontaal aanzicht op de westtoren van de Wiekevorstse kerk in 2013.

  1857  /  Geschiedenis van Wiekevorst  /  Last Updated maart 24, 2015 by heemkringwiekevorst  /  Tags: , , ,